Στην επανάληψη η ΑΕ Μοσχάτου κατάφερε να κάμψει την σκληροτράχηλη Αρμενική με 4-0 και να πάρει το «εισιτήριο» για τη Γ’ φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Οι «πράσινοι» είχαν την υπεροχή σε όλο το πρώτο μέρος, ωστόσο η Αρμενική με τη σφιχτή της άμυνα και τον πολύ καλό Μιχαήλο που δήλωνε παρών σε όλες τις φάσεις κατάφερε να πάει στο ημίχρονο με 0-0. Μάλιστα στην αρχή του δευτέρου 45λεπτου οι Νικαιώτες είχαν τη στιγμή τους στο 54’, όταν ο Λουκογιαννάκης από πλεονεκτική θέση νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Χαρίση στη μοναδική ευκαιρία της Αρμενικής.

Από τη στιγμή όμως που οι Μοσχατιώτες άνοιξαν το σκορ στο 60’ με τον Σπηλιωτάκη, τα πράγματα στη συνέχεια έγιναν πιο εύκολα για αυτούς και με δυο γκολ του νεοεισελθόντα Τσιφλίδη(63’, 71’) και ένα του Συράκου(72’) «καθάρισαν» το ματς.

Πολύ καλός ο διαιτητής Μιχελής.

ΑΡΜΕΝΙΚΗ: Μιχαήλος, Κάππας, Μέρκο, Νάκας, Μπροτζάκης, Εγκιάν(67’ Κωσταρίδης), Φραγκόπουλος, Κουτσουράκης, Βαμβακίδης, Τσιμπλάκης(37’ Λουκογιαννάκης, 75’ Καλογερόπουλος), Αθανασόπουλος.