Την 7η σερί εντός έδρας νίκη του πέτυχε ο Αιγινιακός, που λύγισε τον Φωστήρα στην Κατερίνη, επικράτησε με 1-0 και ζευγάρωσε έτσι τις νίκες του στα πλέι οφ. Ο «Φονέας» πίεσε ψηλά και κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία του τους γηπεδούχους, που όμως έβρισκαν χώρους και χτυπούσαν στην κόντρα.

Κύριος εκφραστής και κινητήριος μοχλός του Αιγινιακού, ήταν ο Μανζνάνο, που έκανε καταπληκτική εμφάνιση και από τα δικά του πόδια ξεκινούσε κάθε καλή στιγμή, με κορυφαία αυτή του 35ου λεπτού, όταν ο Φαμπίνιο σημάδεψε το αντίπαλο δοκάρι!

Στην επανάληψη, το ξεκίνημα έμοιαζε να έχει γίνει… παραγγελία από τον τεχνικό των γηπεδούχων, αφού στο 55′ ο Κουτσοσπύρος κατάφερε να ανοίξει το σκορ με όμορφο σουτ, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Φωστήρας έμεινε με 10, αφού ο Ζιαμπάρης μάζεψε τα πόδια του Μανζάνο και αντίκρισε κόκκινη κάρτα.

Απο το σημείο αυτό και μετά, το παιχνίδι πήρε διαδικαστικό χαρακτήρα, αφού παρόλο που ρίσκαραν, οι φιλοξενούμενοι δε κατάφεραν να απειλήσουν. Έτσι, το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, βρήκε απόλυτους θριαμβευτές τους γηπεδούχους, που έκαναν το 2Χ2 στα πλέι οφ, φτάνοντας παράλληλα τις 7 σερί εντός έδρας νίκες.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Σαμαράς, Λιόλιος, Κωνσταντινίδης, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Ζούρκος (77′ Πέντα), Μανζάνο (89′ Μανζάνο), Φαμπίνιο, Γκέσιος (62′ Μπελόν), Κουτσοσπύρος.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Τζάκι Ματάισεν): Γιαννιώτης, Γκίνο (85′ Γ. Μπαστάνης), Ρουγκάλας, Τασουλής, Ζιαμπάρης, Εμέκα, Τεγούσης, Μακρίδης (58′ Κακαράς), Μουστόγιαννης, Λύρας, Σεχολάρι.