Δύο πολύ μεγάλες επιτυχίες γνώρισε ο Α.Σ. Προμηθέας Μοσχάτου στο τάε κβο ντο, στο Διεθνές Τουρνουά που έγινε στις 5-6 Νοεμβρίου στη Σόφια της Βουλγαρίας.

Διαβάστε αναλυτικά το δελτίο τύπου του Συλλόγου και δείτε τις φωτογραφίες που μας έστειλαν οι άνθρωποί του:

Ο προπονητής του Συλλόγου και το Δ.Σ. συγχαίρει τους 2 αθλητές που συμμετείχαν στο Παγκόσμιο Διεθνές Τουρνουά που έγινε στις 5-6 Νοεμβρίου στην Βουλγαρία, στην πόλη της Σόφιας.

Ο Δημήτρης Δήμου στην κατηγορία των 80 κιλών κατέκτησε την δεύτερη θέση. Να σημειώσουμε ότι έπαιζε με τον Βούλγαρο πρωταθλητή και αδικήθηκε στο μέγιστο. Μπορούσε και το χρυσό.

Η Ευαγγελία Παπαδοπούλου κατέκτησε την πέμπτη θέση παίζοντας με την Βουλγάρα πρωταθλήτρια. Το πάλεψε όσο μπορούσε, είχε έναν χρόνο αποχής και αυτό μας κόστισε. Με πολύ μέλλον όμως, η 14χρονη αθλήτρια έχει βάλει υποθήκη να φτάσει πολύ ψηλά σε παγκόσμιο επίπεδο, ειναι εξαιρετικό ταλέντο.

Πολλά συγχαρητήρια και στους 2 άλλους αθλητές που κατέκτησαν χάλκινο μετάλλιο με τον προπονητή του Συλλόγου μας, καθώς οι προπονητές των παιδιών λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούσαν να παρευρεθούν.