Ενδιαφέρον ματς έγινε στο γήπεδο του Ταύρου, όπου ο Φωστήρας προηγήθηκε, βρέθηκε να χάνει και τελικά πήρε τη νίκη με 4-2 απέναντι στην αξιόμαχη Ρόδο. Μόλις στο 7′ ο Ντεντόπουλος έθεσε τον ‘Φονέα’ σε θέση οδηγού στο σκορ, όμως στη συνέχεια ήρθαν τα… πάνω κάτω! Τα βλέμματα πάνω του έστρεψε ο Γκινής, που αρχικά ισοφάρισε και εν συνεχεία έβαλε μπροστά τα ‘ελάφια’ στο 37′.

Μετά από δύο λεπτά ήρθε η απάντηση των ‘κιτρινόμαυρων’ που ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Τασουλή, ενώ στο 41′ ο Τερζής έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο Φωστήρα. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 80′ ο Δωροβίνης. Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις του αγώνα είχε δοκάρι ο Μπανιάς. Διαιτητής ήταν ο Μπορτζάρης (Αχαϊας).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Τασουλής (77′ Κατσιγιάννης), Ζίζηλας, Τερζής, Μπανιάς, Τσοπανάκος (85′ Γεωργόπουλος), Δωροβίνης, Ντεντόπουλος, Μπεθάνης, Βλάχος (75′ Μπούκουρης)

ΡΟΔΟΣ: Ροδανάκης, Διακοβασιλείου, Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Πελέκης, Θαμνόπουλος, Δανάς, Καλημέρης (56′ Φράγκος), Καταπόδης, Γκινής (90′ Χατζηπαυλής), Ορφανίδης (90′ Νίκανδρος)