Εξαιρετικές επιδόσεις κατέγραψαν οι αθλητές του Α.Σ. Προμηθέα Μοσχάτου στο Πανελλήνιο Κύπελλο Τάε Κβο Ντο που έγινε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας από 16-18 Ιουνίου 2017.

Αναλυτικά το δελτίο τύπου από τον Σύλλογο του Μοσχάτου και φωτογραφίες:

5 στα 6 ο Α.Σ. Προμηθέας Μοσχάτου στο Πανελλήνιο Κύπελλο στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

1ος Δημήτρης Δήμου στα -87κ (αντρών) με 3 νίκες και ισάριθμα τεχνικά νοκ άουτ, συγκλονιστικος.

1η Κοτσιφα Ζωή-Νεκταρία (-29κ) με ένα τεχνικό νοκ άουτ στον ημιτελικό και νίκη στον τελικό. Με καθαρό μυαλό και πίστη στο χρυσό τα κατάφερε.

2η στις κορασίδες η Αντωνοπούλου Ιλαέιρα Ευαγγελία(-29κ) συνεχίζει σε όλες τις διοργανώσεις να βρίσκεται στο βάθρο, εξαιρετική εμφανιση.

3η στις νεανίδες Αντωνοπούλου Θεοδώρα(-63κ) με 3 αγωνες με πολύ καθαρό μυαλό, με 2 τεχνικά νοκ άουτ και στον ημιτελικό, στα 3 τελευταία δευτερόλεπτα έχασε με 13-12 από την αθλήτρια που πήρε και την κατηγορία, εξαιρετική η Θεοδώρα μας, πιστή σε καθημερινή προπόνηση και ταπεινότητα, έχει πολύ μέλλον μπροστά της.

Μανώλης Κότσιφας ταλαιπωρημένος τόσο καιρό με θέματα υγείας έδωσε έναν αξιοπρεπέστατο αγώνα με πολύ πιο έμπειρο αθλητή και τον πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις.

Η νεάνιδα Παπαδοπούλου Ευαγγελία σε μια πολύ δύσκολη κατηγορία στα -59κ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Ο προπονητής του συλλόγου δηλώνει υπερήφανος για τα παιδιά του και απόλυτη ικανοποίηση.

Πολλά ευχαριστώ στους γονείς που στήριξαν τα παιδιά τους αλλά και όλα τα παιδιά του συλλόγου που αγωνιζόντουσαν και παρέμειναν όλη την μέρα σαν ομάδα και σαν οικογένεια.