Αντίστροφα μετρά ο χρόνος για τη γιορτή των κορυφαίων της Πάλης.

Στο Αμφιθέατρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής (Λεωφ. Δημητρίου Βικέλα 52, Χαλάνδρι), θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Ιανουαρίου και ώρα 17:30, η ετήσια εκδήλωση βράβευσης των αθλητών και αθλητριών της πάλης που διακρίθηκαν τη χρονιά που έφυγε.

Στη γιορτή της Ελληνικής Ομοσπονδίας Φιλάθλων Πάλης, ένα από τα κεντρικά πρόσωπα της εκδήλωσης θα είναι η Ταυριώτισσα Μαρία Πρεβολαράκη, όπου θα τιμηθεί για την πολύ καλή πορεία της στην πάλη τη χρονιά που μας πέρασε.
Η αθλήτρια του Εθνικού ΓΣ μέσα στη χρονιά κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα γυναικών στην κατηγορία των 53 κιλών, ήταν πρώτη στο παγκόσμιο πρωτάθλημα γυναικών beach wrestling στα 60 κιλά, ενώ έγινε η πρώτη Ελληνίδα που κατέκτησε χρυσό μετάλλιο σε τελικό Golden Grand Prix.

Στη γιορτή θα βραβευθούν επίσης οι σύλλογοι που πρώτευσαν στα πανελλήνια πρωταθλήματα του 2014, ενώ θα απονεμηθεί έπαινος στους επιτυχόντες σπουδαστές της Σχολής Προπονητών Γ` κατηγορίας που πραγματοποιήθηκε σε Τρίκαλα και Αθήνα. Παράλληλα η διοίκηση της ΕΟΦΠ θα τιμήσει τον Πρόεδρο της Διεθνούς Ολυμπιακής Ακαδημίας Ισίδωρο Κούβελο, καθώς επίσης τους χορηγούς και συμπαραστάτες της ομοσπονδίας και συγκεκριμένα την ATTICA BANK και την ΔΕΗ ΑΕ.