Ο 16χρονος Μοσχατιώτης Στέλιος Πατινιώτης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο Kick Boxing που έγινε στην Βουδαπέστη της Ουγγαρίας στις 15-18 Ιουνίου 2023.

Το παιδί από το Μοσχάτο ήταν ο νικητής στην κατηγορία -57 κιλών, kick light, στις ηλικίες 15-16 ετών.

Αυτή η μεγάλη επιτυχία ήρθε ύστερα από πολύμηνη προετοιμασία με εντατικές προπονήσεις, πολλούς εγχώριους αγώνες και επιτυχίες σε διασυλλογικά πρωταθλήματα.

Ο Στέλιος Πατινιώτης είναι αθλητής του Συλλόγου “Αγωγή Μοσχάτου-Καλλιθέας”, με προπονητή τον Νίκο Χονδροδήμο, ο οποίος κατέβηκε με 5 αθλητές στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βουδαπέστης (Στέλιος Πατινιώτης, Σοφία Πασσά, Γιώργος Βρουλίτης, Ιωάννης Μυτικίδης, Νικόλαος Μυτικίδης) και συνολικά κατέκτησε 4 χρυσά και 1 ασημένιο μετάλλιο.

Πολλά συγχαρητήρια στον Μοσχατιώτη πρωταθλητή, Στέλιο Πατινιώτη και σε όλα τα παιδιά που έφεραν επιτυχίες και μετάλλια με τα χρώματα της Ελλάδας!