Πικρή ήταν η πρεμιέρα της Ελευθερίας Μοσχάτου στο Eurocup. Η ελληνική ομάδα υπέστη συντριπτική ήττα με σκορ 42-108 από την Φλέιμς στη Γαλλία και με εξαίρεση την 1η περίοδο, όταν και προέβαλε κάποια αντίσταση, οι τρεις επόμενες ήταν καταιγιστικές για τις παίκτριες της Χατζηδάκη.

Η Φλέιμς μπήκε δυνατά στον αγώνα πήρε προβάδισμα 10 πόντων στο τέλος της 1ης περιόδου, όταν και προηγήθηκε με 23-13. Σε αυτό το διάστημα η Ελευθερία Μοσχάτου προσπαθούσε να φανεί ανταγωνιστική, όμως η συνέχεια ήταν καταστροφική.

Οι γηπεδούχες πήγαν στο ημίχρονο έχοντας 25 πόντους διαφορά (49-24), ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της Αθήνας σημείωσε μόλις 8 πόντους, δεχόμενη 26 για το 75-36.

Το τελικό 108-42 αφήνει πικρή γεύση στην Ελευθερία Μοσχάτου που επιστρέφει στην Αθήνα με μια βαριά ήττα, που πρέπει να ξεπεράσει άμεσα αν θέλει να έχει τύχη στη διοργάνωση.

Η Κατερίνα Ζετς σημείωσε 14 πόντους για τις παίκτριες της Χατζηδάκη οι οποίες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 27 λάθη.

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 49-24, 75-36, 108-42.